Enjektör Debi Ayarı nedir? Nasıl Yapılır?
0

Enjektör Debi Ayarı nedir? Nasıl Yapılır?

Üzerinde ayar kısmı bulunan enjektörlerde debi ayarı yapmak gerekir. Aracın performans kaybı, aşırı yakıt sarfiyatı, tekleme gibi sorunlar olduğunda yazılım aracılığıyla düzensizlik olduğu ve map haritasındaki sorunlarla birlikte enjektör debilerinin ayarsız olduğu anlaşılabilir ve debi ayarı yapılması gerektiğine işaret eder.
LPG Turbo’ya Zarar Verir mi?
2

LPG Turbo’ya Zarar Verir mi?

Lpg sistemli araçlarda turbo otogaz sistemleri sebebiyle zarar görür mü? Yapılan çalışmalarda doğru ayar yapılmış otogaz sisteminin araca hiç bir zarar vermediği ortaya çıkmıştır. Detaylar videoda..
Egzoz’dan Çiğ Gaz Kokusu Neden Gelir?
0

Egzoz’dan Çiğ Gaz Kokusu Neden Gelir?

Bazı araçlarda egzozdan yanmamış gaz çıkışı olur ve yoğun bir koku verir. Özellikle trafikteki bazı araçlardan bu kokuyu sıklıkla alabiliyoruz. Bunun belirtilerinden biri yakıt sarfiyatının artmasıdır. Egzozdan çiğ gaz atılmasının sebebi araçtan kaynaklanabilir ve aracın ateşleme sistemleri ile ilgili sorunlar olabilir ya da oksijen sensörünün doğru çalışmaması sebebiyle olabilir. Aracın map sensörünün bozulmasının sonucuyla da […]
LPG Hakkında Bilinmeyen 8 Gerçek
0

LPG Hakkında Bilinmeyen 8 Gerçek

Örneğin kapalı otoparklara Türkiye’de LPGli araçlar giriş yapamıyor. Bunun sebebi tamamen otoparkların donanımlarının yetersiz olması. Yetersiz havalandırma sistemleri, drenaj sistemleri yapılmamış otoparklarda yasaktır fakat bu teknik şartlara uygun otoparkların yapılmasıyla LPG’li araçlar bu alanlara girebilir. Avrupa Birliği ülkelerinde çevre kirliliğine karşı LPG sistemli araçlar daha önemli konumdadır. Hatta bazı Avrupa kentlerinde benzinli ve dizel araçların […]
Otomatik Vites Araçlarda Otogaz Sistemi
1

Otomatik Vites Araçlarda Otogaz Sistemi

Otogaz sistemli Otomatik vitesli araçlarda bir tekleme sorunu yaşanıyor. Araçlar vites değişimlerinde ekstra enjeksiyon sistemi zamanlaması devreye girdiği için araçlar yakıt takviyesinde bulunuyor ve anlık olarak bir titreme hissediyorlar.   Bu sistemin çalışmasıyla (ekstra enjeksiyon zamanlaması) araç tekliyor ve ilk defa keşfedilen bir durum. Bu özellik bulunan araçlarda buna uygun ayarlama yapmak gerekiyor.