arabavideo

Best Taxi Driver – Dünyanın En iyi Taksi Sürücüsü

1999 yılı ve 2000’li yılların başında basında çok fazla karşılaştığımız efsanevi bir taksi şoförü. İhsan Aknur, nam-ı diğer Best Taxi Driver. Kendini geliştiren, bilgiye aç ve işine saygısı yüksek örnek bir insan.

Audi A4 ve A5’e Hayalet Ekran Takma

Audi A4’ün standart kadranını Virtual Cockpit yani halk arasında hayalet ekran olarak adlandırılan kadranla değişim vlogu.

2018 Ford Otosan Kocaeli Rallisi

Türkiyenin en prestijli spor organizasyonlarından olan Türkiye Ralli Şampiyonası’nda şampiyonlar Ford Otosan 36.Kocaeli Rallisi ile belli oldu. Türkiye Ralli Şampiyonasının 7.ve son yarışı olan ralli Kocaeli otomobil sporları kulubu (kosder) tarafından 17-18 kasım 2018 tarihlerinde organize edildi.  

Sophia Floersch Formula 3 Feci Kaza

Formula 3′ de yarışan 17 yaşındaki Alman kadın pilot Sophia Floersch Macau’da gerçekleşen (18.11.2018) yarışta bitime 12 tur kala feci bir kaza yaptı. Virajı alamayan pilot süratle virajın dışında bulunan bariyerlara çarparak hakem ve fotoğrafçıların arasına daldı ve adeta ok gibi saplandı. Pilot Sophia Floersch ile birlikte 3 hakem 1 de fotoğrafçı kazada yaralandı.

Buji Kontrolü Nasıl Yapılır?

Bujinin ömrü nedir? Buji motor hakkında bize nasıl belirtiler verir? Buji direnç aralığının ne olması gerekir? Bujiler hakkında merak ettikleriniz…

Yokuş Kalkış Destek Sistemi nedir? Hill Holder

Yokuş kalkış desteği olarak da bilinen hill holder ne işe yarar? Özellikle kadın sürücülerin korkulu rüyası olan yokuşta aracı durdurmak ve hareket ettirmek hill holder özelliği sayesinde daha kolay bir hal alıyor. Yalnızca kullanım kolaylığı değil aynı zamanda araçlarda baskı-balata vs. bakım maliyetlerini de düşürüyor.

Led Far Nasıl Takılır?

Son yıllarda uzun ömürlü, düşük enerjili, küçük boyutlu ve yüksek verimli olması sebebiyle otomobil sürücülerinin tercihi olan led farlar araca nasıl takılır? Adım adım uygulamalı anlatımını izleyebilir siz de aracınıza led far montajı yapabilirsiniz.

Nürburgring Pisti Belgeseli

“Dünyanın en zorlu pisti” ve “Yeşil Cehennem” olarak da adlandırılan ve virajlarıyla meşhur Nürburgring pistinin National Geographic tarafından yayınlanan belgeseli.

Nurburgring Pist Kazaları 2018

5147 metrelik, zorlu virajlarıyla meşhur olan Nurburgring pistinin kazaları da bir o kadar meşhurdur. 2018 yılı içerisinde gerçekleşen pist kazalarının derlenmiş halini videoda görebilirsiniz.

Balkonlu Karavan

Balkonlu devasa çekme karavan tanıtımı. Meşhur Amerikan karavanlardan bir diğeri