arabavideo

Ali Koç Yerli Kamyon F-Max’i Anlatıyor

Türk mühendislerin 5 yıldır üzerinde çalıştığı ve yüzde 86 oranda yerli girdisi olan Ford F-Max’e 400 milyon dolar yatırım yapıldı. Fuarda Uluslararası Yılın Kamyonu ödülüne layık görülen Ford F-Max’i Ali Koç anlatıyor.

Yeni Ford Trucks F-MAX Dünya Lansmanı ve Diğer Markalar

YouTuber Nazım Zeki Uysal Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen IAA Ticari Araç Fuarına katılıyor ve orada yaşananları aktarıyor. İşte Ford Trucks F-MAX ve diğer markaların araçları, yenilikler.

BMW 1M Coupe Test Sürüşü

Çift turbo motoruyla performans anlamında M ruhunu yaşatan ve oldukça keyifli bir otomobil BMW 1M

Enes Batur Tır Şoförü Olursa

Ünlü YouTuber Enes Batur bu seferde Tır şoförü oldu ve bunu deneyimledi. İzleyicilere de yabancı bir gözle çekici (kamyon  tır) sunumu yaptı.

BMC Tuğra

Türkiye’de ticari ve askeri araç üreten BMC’nin yeni yerli ve milli kamyonu Tuğra yollara çıkmaya hazırlanıyor. BMC Tuğra Almanya Hannover’da gerçekleşen IAA Otomotiv ve Yan Sanayii Fuarı’nda görücüye çıktı.

Lexus LS600h İncelemesi

Lexus LS600h incelemesi. Japon lüks otomotiv markası Lexus, Toyota tarafından üretilmektedir. Lexus arabalar Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika’ya satılır ve ülkemizde çok az sayıda mevcuttur. ABD’de en çok satışı yapılan lüks otomobil Lexus’tır. Japonya’da 2005 yılında satılmaya başlanmıştır.

Safety Car Kazaları – Güvenlik Aracı Kazaları

Motorsporlarında güvenliği sağlama amaçlı olarak kullanılan otomobillere safety car denir. Safety Car yani Güvenlik aracı yarışta olabilecek tehlikeler oluştuğu zaman yarış araçlarını yavaşlatan ve büyük kazaları önleyen araçlardır. Fakat videoda göreceğiniz gibi güvenlik araçları da bazen kazalara karışabilir.

2019 Audi E-tron

Audi’nin ilk elektrikli SUV modeli olan Audi E-Tron gelecek nesil SUV’ler için bize fikir verebiliyor. E-Tron Mercedes EQC ve Tesla Model X gibi modellerle rekabet edecek. Audi e-tron sadece 30 dakikada şarj olabiliyor ve tam şarj ile 400 km menzile sahip. Audi E-Tron’da bulunan navigasyon sistemi bulunduğunuz rota üzerinde en yakın şarj istasyonlarını gösterebiliyor ve […]

2018 Mercedes Actros 1853

Mercedes Actros yeni modelinde yine teknolojiden ve yeniliklerden ödün vermemiş görünüyor. Daha önceki nesillerine göre konforu bir hayli artan Actros aynı zamanda daha güvenli ve ekonomik. Multimedya destekli kokpiti ile daha kullanışlı ve estetik olan Actros teknolojiden maksimum düzeyde faydalanmış.

Haftanın Otomobil Haberleri – 17 Eylül 2018

– Türkiye’de gerçekleşen Dünya Ralli Şampiyonasının 10.Ayağı son buldu. Ott Tanak yarışın Şampiyonu oldu. – BMW 139.452 aracını geri çağırdı. – Ocak-Temmuz döneminin satış şampiyonu Renault olurken 2.Volkswagen oldu – Bunları yapıyorsanız dizel araç almayın. – Volkswagen “vosvos” olarak bilinen Beetle modelinin üretimini sonlandıracağını duyurdu.