2019 Suzuki Jimny Geyik Testi izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Suzuki jimny
Kaçma Manevrası

76

Bu Suzuki Jimny ile yaptığımız ilk geçiş. Hedefimiz olan 77 yerine 76 kilometre hıza ulaştı.

Öyle olsa bile, manevrayı doğru bir şekilde tamamlamaktan çok uzaktayız. Bunun iki nedeni var. Birincisi, direksiyonun çok yavaş olması ve sürücüyü direksiyon simidini son derece hızlı bir şekilde hareket ettirmeye zorlaması, en azından bu durumda yapamadı. İkincisi, lastiklerin sağladığı kavrama çok düşüktür ve dolayısıyla Jimny yörüngeyi çok açar.

68

Tatbikatı başarıyla tamamlayabildiğimiz maksimum hız, düşük bir hız olan saatte 68 kilometre idi. İkinci koni bölgesinde, sürücü çok fazla kontrol eksikliği hissine sahip olmasa da gövde yanal olarak zıplıyor.

Elektronik stabilite yardımcılarının müdahalesi açıktır ve bu nedenle, son koni bölgesinin çıkışındaki hız düşüktür. Ayrıca, daha büyük yanal stres zamanlarında ön lastiklerin deformasyonunun çok önemli olduğu görülmektedir.

71

Bu girişim, öncekinden biraz daha yüksek bir hızda yapıldı. Bu nedenle tekerlek kayması biraz daha yüksekti ve sonuç olarak araba konilerden birini devirerek yörüngeyi açtı.

Slalom

Slalom manevrasında, Jimny dönerken dış tekerleklere yaslanmakta yavaştır, bu nedenle yörüngedeki değişiklikler hızlı bir şekilde takip etmez. Araç herhangi bir zamanda ani hareketler göstermiyor ve gövde dönüşü orta seviyede.

(B: 76, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir