2021 BMW M4 Ön İnceleme izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

2021 BMW M3 ve M4 daha da büyük, daha gösterişli böbrek ızgaralarına sahip, ancak BMW’nin performans bölümündeki iki otomobil mevcut kişiliklerine sadık kalıyor ve hala çok güçlü. BMW M3 ve M4 altı ileri şanzıman seçeneği ile geliyor.


Mercedes-AMG C63 ve Audi RS5 Sportback dahil olmak üzere güçlü rakiplere karşı mücadele edecekler ve önümüzdeki Mart ayında bayilere ulaşmaya başlayacaklar.

Yeni BMW 4 serisinin çıkıntılı burnundan rahatsızsanız, size kötü bir haberimiz var: Yeni M4‘ün dikey böbrekleri daha da büyük ve daha belirgindir ve dahası, M3’e taşınırlar. Bununla birlikte, bu, yeni M3 ve M4’ün en tartışmalı unsuru olmalıdır, çünkü diğer her açıdan, BMW’nin M performans bölümü ikiliyi böylesine büyük bir başarıya ulaştıran kanıtlanmış formüle bağlı kalmıştır.

Aslında, M GmbH‘deki mühendisler müşterileri ve gazetecileri çok yakından dinlediler. Sonuçlardan biri: Her rakipten farklı olarak, M3 ve M4’ü altı ileri manuel şanzımanla almaya devam edebilirsiniz. Ve daha da iyisi, debriyaj ve şanzımanla eğlenirken çoğu zaman karışan devir eşleştirme sistemini kapatmak mümkündür.

Elbette, koşulsuz mutluluk diye bir şey yoktur ve dezavantajı, manuel şanzımanın iki güç seviyesinden daha düşük olana bağlanmasıdır: yükseltilen modelin 473 hp’lik bir varyasyonuyla çalışan giriş seviyesi M3 ve M4. S58 çift turboşarjlı 3.0 litre sıralı altı. Alternatifler, M3 Competition ve iki kapılı kardeşi M4 Competition, 503 beygir gücüne başka bir güç yükseltmesi sunuyor ve yalnızca ZF kaynaklı sekiz ileri otomatik ile mevcut. Vites küçültmelerde otomatik gaz kelebeği takılmasına izin veren ve sol kanat uzun bir süre tutulduğunda mümkün olan en düşük vitesi seçen hızlı vites değiştirme ünitesidir.

Her iki modelde de maksimum güç 6250 rpm’de geliyor, 950 rpm, 7200 rpm redline’dan daha az. 406 lb-ft’lik tepe torku, normal modellerde 2650 ila 6130 rpm arasında bir platoda sunulurken, biraz daha keskin Competition modelleri 2750 ila 5500 rpm arasında 479 lb-ft üretir.

Her iki güç aktarma organı da torku arka tekerleklere gönderiyor, ancak BMW zaten yalnızca otomatik olarak sunulan Competition modellerinde sunulacak dört tekerlekten çekişli bir varyantı duyurdu. En üst düzey M modellerinden bir sayfa alarak, dört tekerlekten çekiş sistemi arkaya dönük olacak ve bazı filtrelenmemiş sürüklenme eylemi için ön aksı tamamen kapatmak mümkün olacak. Arka aks torku, elektronik olarak kontrol edilen bir diferansiyel ile sağlanır. Opsiyonel M Drive Professional sistemi belirtildiğinde, aks kayması tam 10 aşamalı bir aralıkta ayarlanabilir.

155 millik bir regülatör standarttır, ancak saatte 180 mph’ye yükseltilebilir (hız sınırlarının hiç kaldırılması durumunda). Normal modellerde sıfırdan 60 mil / saate kadar olan sürat, iddia edilen 4,1 saniye sürüyor ve Competition modellerinde 3,8 saniyeye düşüyor.

Mühendislik meraklıları, S58’in kapalı güverte bloğu ve dövme krank mili gibi özelliklerin tadını çıkaracaklar. İlk olarak X3 M ve X4 M’de başlatılan motor, değişken valf zamanlaması ve kaldırma özelliğine sahiptir. Otomatik şanzımanın ayrı bir soğutucuya ihtiyacı var ve alıyor.

Normal 3 ve 4 serileriyle karşılaştırıldığında, M3 ve M4 değişken oranlı farklı bir elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi alır ve gövde ve şasi önemli ölçüde sertleştirilir. Her iki versiyon da farklı lastik ve tekerlek boyutlarına sahiptir: Temel model için 275 / 40ZR-18 ön ve 285 / 35ZR-19 arka ve Competition modeli için 275 / 35ZR-19 ön ve 285 / 30ZR-20 arka.

Görsel olarak, M3 ve M4’ü yaya kardeşleriyle karıştırmak olmayacak ve bu sadece burun deliklerinin bir işlevi değil. Özellikle M3, bir dizi geniş ve köşeli gövde parçası ve geniş bir arka difüzör sayesinde 3 serisinden çok daha agresif görünüyor. Bu öğeler M4’te biraz daha zarif bir şekilde yayıldı, ancak M3’ün baskın tavrını seviyoruz.
Geç bir prototip aşamasında giriş seviyesi bir M3 kullandık ve üstün performansını kanıtlayabiliriz. Kendinizi değiştirmeyi seviyorsanız, diğer dört kapılı sedanlarda bu kadar eğlenmeyeceksiniz.
Performans seviyesi göz önüne alındığında, ikili çok rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır: M3 size 70.895 $ ‘dan başlar ve M4 72.795 $’ dan başlar, Rekabet paketi mütevazı bir ekstra 2900 $ ‘dan sunulur. Mart 2021’de piyasaya sürülecek ve xDrive dört tekerlekten çekişli Competition modelleri önümüzdeki yaz gelecek.

Yeni BMW M4 önceki seriye göre bazı farklılıklarla geliyor;

2021 BMW M4;

123 mm uzamış,
45 mm aks aralığı artmış (2857 mm),
10 mm yükselmiş,
7 mm genişlemiş,
185 kg ağırlaşmış,
49 ps 48 beygir güçlenirken tork seviyesi aynı kalmış,
0-100 km/s hızlanması 0.1 saniye iyileşmiş.

(B: 268, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir