Araç Almak Mı Yoksa Kiralamak Mı?

Araç Almak Mı Yoksa Kiralamak Mı?

Araç artık bir lüks olmaktan çıkıp hayatımızda büyük bir ihtiyaç oldu. Fakat masrafı özellikle ülkemizde çok yüksek olan bir ihtiyaç. Bu sebeple araç almak mı yoksa kiralamak mı daha mantıklı bunu inceleyeceğiz.

İş Etkisi

Çalıştığınız yerin servisi varsa arabaya olan ihtiyacınız gerçekten azalıyor. Hafta sonları gitmek istediğiniz yerler için araba kiralayabilirsiniz. İşiniz sürekli şehir dışına uçakla seyahat etmenizi gerektiriyorsa araba almak sizin için yine mantıksız olacaktır. Bunun yerine gittiğiniz şehirde araba kiralamayı tercih edebilirsiniz. Her hangi bir şirkete bağlılığınız olmadan şehir içinde gezmenizi gerektiren bir işle meşgul iseniz araba almak sizin için çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Aile Etkisi

Yazın çıkılacak tatiller, akraba ziyaretleri vb. için araç almak mı yoksa kiralamak mı sizin için daha mantıklı olacak bilemiyorsanız yardımcı olalım. Eğer çocuğunuz varsa ya da çocuk yapma planınız varsa kesinlikle araba almanızı tavsiye ederiz.  Fakat eşinizle yalnızsanız ve işe servisle gidip geliyorsanız gezmek için araba kiralamak sizin için daha mantıklı olacaktır. Eşiyle yalnız olup akrabalarına sık sık ziyarete gidenlere yine tavsiyemiz araba almaları yönündedir.

(B: 69, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir