Belçika’da Türklerin Düğün Konvoyu Davalık Oldu izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Belçika’da yaptıkları düğün konvoyu ile trafiğin sıkışmasına sebep olan 18 Türk 5 yıl boyunca trafikten men edildi ve 2000 euro para cezası verildi. Bununla da kalmayıp 6 araca el koyan Belçika polisiyle Türkler arasında bu olay dava konusu oldu. Davaya bakan hakimin sözleri ise tam bir ders niteliğinde.

Hakim; “Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz. Davranışınız agresifliğe ve sonucunda ırkçılığın artmasına neden oluyor. Zaten yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor… Eğer bir parti yapmak istiyorsanız kafanıza kova bile geçirebilirsiniz ancak yolları, amaçları için kullanılmaya bırakacaksınız.

Yaptığınızın diktatöryel bir tarafı var. Yollar hepimize ait ve kimse kendi malı gibi kullanamaz. Yolu tıkarken o esnada hastaneye yetişmeye çalışan birinin vaktini çalmış olabileceğinizi düşündünüz mü? E17 Avrupa’daki en kalabalık otobanlardan biri. Sizin dans edebileceğiniz bir yer değil.” diyerek gurbetçilerimize çok haklı bir ders vermiş oldu.

 

Umarız ülke sınırları içerisinde ki vatandaşlarımıza da bu ders ulaşır. Kimse sizin bir anlık, bir günlük eğlencenize meze olmak zorunda değil, sizin eğlenceniz için işinden gücünden ve zamanından olmak zorunda değil.

(B: 124, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir