BMW 2 Serisi Gran Coupe Test Sürüşü izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Videodaki(ler)

Yeni BMW 2 serisi Gran Coupe, 1 serisi ile aynı plarformda üretilen araç, 1 serisi ile büyük benzerlikler gösteriyor. Mercedes CLA’nın rakibi olan yeni BMW 2 serisi Gran Coupe gerek tasarım, gerekse donanım olarak ihtiyaçları karşılıyor mu?

Diz mesafesi fena sayılmaz, çerçevesiz camlar spor otomobil hissiyatı yaratırken aracın arkasının yüksek olması ise testi gerçekleştiren Fahir Talib’e göre çok hoş olmamış. Arka tamponda yer alan sahte kanallar araca sportif bir görüntü kazandırmış.

BMW 2 serisinde 1.5 litrelik 3 silindirli, 140 beygir güç üreten turbo beslemeli ve benzinli motor yatay olarak kaputun içine yerleştirilmiş.

Dış tasarımıyla ilgili yorumlar çok olumlu olmasa ve BMW 8 serisinin ufak hali gibi olsada bu araç 8 serisi kadar estetikten nasibini almamış gibi görünüyor.

İç mekana geçtiğinizde, direksiyonda sanki 1 serisi kullanıyormuş gibi oluyorsunuz çünkü detaylar BMW 1 serisi ile aynı. Sürücü odaklı kokpit, 10″ dijital gösterge tablosu ve multimedya ekranı gayet kullanışlı, klima kumandaları menfezlerin altına yerleştirilmiş, radyo kumandaları ve diğer kumanda düğmeleri oldukça kullanışlı. iDrive da oldukça kullanışlı.

Aracın malzeme kalitesine gelince üst kısımda yumuşak plastik malzeme kullanılırken aşağılarda yine sert plastikler kullanılıyor. Rakip değerlendirmesi yapmak gerekirse Mercedes CLA kadar başarılı.

Kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir ekran ile geri vites kamerası işlevleri yerine getiriliyor. 1.5 3 silindirli motor güçsüz olabilir diye düşünürken uzun yolda sessiz ve küçük hacimli olmasına rağmen üst düzey bir kullanım sunuyor.

Yanal destekli koltukları ile rahat bir sürüş sağlıyor, süspansiyonları başarılı ve rakiplerinde torsiyon çubuğu kullanırken bu araçta bağımsız süspansiyon sunuluyor. Araç yalıtım olarak oldukça başarılı, kapılar çıtasız olmasına rağmen herhangi bir rüzgar sesi ya da benzer sesleri araç içerisine almıyor.

Merak edilen konulardan bir tanesi de aracın hangi dingil üzerinden çekişli olduğu. Bir çok kişinin hoşuna gitmeyecek bir detay aracın önden çekişli olması. Bu araç bu motorla 100 kilometrede ortalama 6,5 litre gibi bir değer gösteriyor.

Carviser Fahir Talib bu merakınızı bu test sürüşü ve inceleme videosuyla cevaplandırıyor.

(B: 244, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir