BMW 4.18i Gran Coupe Test Sürüşü ve İnceleme izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Videodaki(ler)

418i Gran Coupe ile birlikteyiz. 4 Serisi Gran Coupe, yeni 1.5 litre turbo şarjlı benzinli motor ile daha cazip hale geldi. Sürücülere bu şekilde neler sunduğunu görelim mi?

Hadi hep birlikte analiz edelim …

Her zaman olduğu gibi, 4 Serisi Gran Coupe hakkında konuşmaya başlayalım. Her şeyden önce, önden bakıldığında sportif inşaat dışında olduğunu görüyorsunuz. Ayrıca, iki kapılı coupe kardeşinden neredeyse hiç farkı yoktur. Farklı böbreklerden dolayı bir BMW modeli olduğu ortaya çıkıyor. Taraflardan, bu hava kanallarını ön çamurluklarda görüyoruz. Bunlar gösteri aksesuarları değildir. Hava gerçekten önden içeri giriyor ve buradan çıkıyor ve 4 Serisi aerodinamik olarak artıyor. Kupa formunu belirgin bir şekilde yanlardan görüyoruz. Çatı arkaya doğru çok eğimli olarak eğilir; İki kapının iki yerine 4 kapıya sahiptir. 4 Seri ve kapısız çerçeveler, 4 kapılı bir Coupe olduğunu vurgular. Burada kelebek penceresindeki Gran Coupe yazıtını görüyorsun.

Arkada, eğimli çatı nedeniyle bagaj kapağı çok azdır. Önyükleme ne kadar büyükse, İçeride makale yüklemek zor olacak. Ancak BMW tasarımcıları bagaj kapağının arka cam ile açılmasını sağladı, böylece 480 litre yükleme kapasitesini çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. yani 3 Serisi ile aynı değeri sunuyor ama bana 3 Serisi’nden daha büyük yükler koyabileceğine inanıyorum, bu da 4 Serisi daha işlevsel hale getiriyor.

Arka koltuklara bakalım.

Burada aynı şeyi söylemek zordur, çünkü eğimli çatıya bağlı olarak, koltuk başınızı tavana temas ettirmek için alçak konumlandırılmıştır.

Çok dik değil gibi oturuyorum ama biraz buruşmuş. Dizlik oldukça iyi, bu yüzden salon. Ben 1.78 cm boyundayım ve sürücü koltuğum ideal sürüş pozisyonuna göre ayarlandı, gördüğünüz gibi burada herhangi bir rahatsızlık olmadan oturabiliyorum.

Cam yeterince geniş olduğundan, burası çok geniştir.

Ortada üçüncü yolcuya sunulanları görelim. Her şeyden önce, bu yer daha yüksek olduğu için başım tavana temas ediyor ve büyük iletim kamçısı nedeniyle ayaklarımı kenara çekmem gerekiyor. Burada oturan kişi, dördünün en şanssızlarıydı. Şimdi 418i Gran Coupe direksiyon simidinin arkasına geçiyorum ve sürüş özelliklerini sizlerle paylaşmaya başladım.

Arkaya girip çıkmak çok kolay değil ama 2 kapı versiyonuna kıyasla daha kolay.

Sonunda 418i Gran Coupe’nin direksiyon simidinin arkasındayım. Bir BMW modelinde çok farklı olduğunun farkındasınız. Bu nedenle, 3 Serisinin tahsis edildiği ve görünümün neredeyse aynı olduğu izlenimini edinirsiniz. Burada sadece fark oturma pozisyonu daha düşüktür ve bunun sportif bir model olduğunu hissedersiniz. Malzemelerin kalitesi çok iyi. Dokunduğun her yer yumuşak plastik. Sınıf beklentilerini çok iyi karşılar.

Test arabasında burada parıltılı metal parçalar kullanılıyor; Doğal olarak bu, satın alacağınız ekipman seviyesi ile farklılık gösterir, çok sportif ve göze hoş gelir.

Orta konsolun ortasındaki multimedya ekranı, burada iDrive tarafından yönetilebilir. iDrive çok kolay kullanılabilir. Daha önce hiç kullanmamış olsanız bile, bu sisteme alışmanın kolay olduğundan emin olabilirsiniz. Küçük ürünlerde 4 Serisi cömert değil, yine de vites kolu önünde iki bardak tutucu ve cüzdanınızı ve cep telefonunuzu koymak için bir boşluk var. Ayrıca burada kapaklı bir kolçak vardır.

418i Gran Coupe’nin motor ve sürüş özelliklerini dikkate alalım.

Motor kaputunun altında, yeni 3 silindirli 1.5 litre turbo şarjlı benzinli motor çalışıyor. Bu motor tam olarak 136 HP ve 220 Nm tork üretir. Bu değerler 8 vitesli otomatik şanzıman tarafından arka tekerleklere ve zeminden yere aktarılır. Gezinenler için 418i Gran Coupe arkadan çekişlidir. Bu 1.5 litre motor, daha önce kullanılmış olan 1.6 litre turbo şarjlı benzinli motorun yerini almıştır. Değerleri oldukça benzerdir, bu nedenle performanslarında da pek bir fark yoktur. Özellikle sakin disklerde, bunun 3 silindir olduğunu anlamak söz konusu değildir. Çok yüksek değilse performans beklentilerinize cevap verir.

4 Serisi kullandığınızdan ve bu nedenle performans istediğinizi söylüyorsanız, performansın yanı sıra ekonomi için 2 litre dizel versiyon satın almalısınız. Ancak maalesef ülkemizde vergilere bağlı olarak 420 Dizel Gran Coupe ve 418i Gran Coupe arasında yaklaşık 90.000 TL fark var.

Bu çok yüksek bir değerdir; bu nedenle seçim zamanında bu araba 420d’den daha makul.

Fiyatları tartışırken, aynı motor ve ekipmanın 3 Serisi ile 418i Gran Coupe arasında 30.000 TL fark olduğunu söyleyeyim. Açıkça söylemek gerekirse, bu küçük bir fark değildir, ancak eğer karşılayabilirsem bu arabayı seçeceğim.

Ödeyebilirsen hangisini seçerdin?

4 Serisinin sürüş özellikleri çok hassastır. Konfor ve performans beklentilerinize çok iyi cevap verir. Virajlara hızlıca girip çıkabilirsiniz. Ayrıca süspansiyonlar şehir içi sürüşlerde rahatsızlık vermez. Hızlı 4 serisi ile uğraştığınız eğrilerde, çizgisini çok fazla bırakmaz, ancak yaz lastikleri ile ıslak ve soğuk yüzeylerde artık biraz mücadele edebilirsiniz. Normal şartlarda iyi ayarlanmış süspansiyonlar ile 4 Serisi çok sağlamdır. Direksiyon, tıpkı diğer BMW modellerinde olduğu gibi biraz ağır ama komutlara hızlı cevap vermek için övgüyü hak ediyor. BMW’nin direksiyonunu gerçekten çok seviyorum. 4 Serisi’nde, diğer BMW modellerinde olduğu gibi Eco Pro, Comfort, Sport ve Sport Plus sürüş modlarını seçebilirsiniz. Pencereler çubuksuz olsa bile, yalıtım çok iyidir. Rüzgar gürültüsü yüksek hızlarda bile geçmediği için BMW tasarım mühendislerinin ne kadar iyi olduğunu ortaya koyuyor.

Son olarak, sabırsızlıkla beklenen yakıt tüketimini dikkate alalım.

Bu arabayı yaklaşık 370 km sürdüm ve şu andaki bilgisayar 9,5 litre yakıt tüketimini gösteriyor. Bu değer bazıları için yüksek gelebilir ama bence bu araba için oldukça iyi. Tabii ki daha düşük değerler elde edilebilir, ancak bu standart bir sürücünün sahip olacağı değerdir. Ayrıca, performansla sürdüğünüzde veya trafikte daha fazla zaman harcadığınızda 10-11 litre seviyesine sahip olacağınızı da bilmelisiniz.

4 Serisi Gran Coupe, 3 Serisinin işlevselliğini 4 Serisi Coupe’nin sportifliği ile çok iyi birleştiren bir modeldir. 1.5 litre motor ve nispeten uygun fiyat ile dikkat çekiyor. Bu araba bugün 190.000 TL satılıyor. Audi A5 Sportback ve 4 Serisi Gran Coupe arasında kararsız olsaydım Muhtemelen arkadan çekişli ve daha sportif 4 Serisi Gran Coupe’yi tercih ederim.

Görüşürüz…

(B: 332, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir