Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme uygulaması, aracınızın kaportasında sürtme,dolu yağışı gibi boyaya hasar vermeden oluşabilecek hasarları onarmanın profesyonellik gerektiren bir yöntemidir. Bu düzeltme sonrasında araç orijinal halini almaktadır. Böylelikle aracınızı boyamaya gerek duymadan veyahutta herhangi bir parçasını değiştirmeden aracınızı düzeltme imkanına sahip olursunuz.

Boyası Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız Göçük Düzeltme işlemi esnasında aracınızın farklı bölgelerinde farklılığa yol açmamak için bazı özel aletlere ihtiyacınız olabilir. Boyasız göçük düzeltme seti ile aracınız daha fazla hasar almadan düzeltilir. Bu işlem genel olarak dolu hasarı giderme hususunda ihtiyaç duyulan işlemlerden biridir. İşlem sırasında en çok kullanılan malzemelerden biri ise uzun çubuklardır. İşlem iki  farklı şekilde uygulanıyor. İşlemlerden ilk olanı göçük oluşan yere çubuklarla, içeriden dışarıya doğru bastırmak suretiyle yapılan işlemdir. Bu işlemde kullanılan çubukların uzunlukları ve şekilleri farklıdır.İkinci işlemde ise ulaşılması zor olan kaportanın arkasında yer alan göçüklere aracın boyasına zarar vermeksizin ulaşılarak yapışkan malzemeler ile çekilerek düzeltilir. İki işlemden sonra da 2 saat beklemek gerekmektedir. Bekledikten sonra düzeltilen lokal bölgeye pasta cila uygulayarak işlemi sonlandırılmaktadır.

Kasko boyasız göçük düzeltmeyi öder mi?

Bir kaza sonrasında onarım ve tamir işlemleri için kaskonuz bulunan kapsam dahilinde aracınızın masrafını öder. İster kaporta boya işlemi olsun, ister boyasız hasar onarımı olsun kasko firmaları bunu onarım olarak göreceğinden kasko poliçeniz bunu ödeyecektir.

Özellikle aracının boyanmasını ve fiyatının düşmesini istemeyenlerin tercih ettiği boyasız hasar onarımı diğer onarımlar gibi araç hasar kaydı oluşturacaktır.

(B: 165, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir