BP’den Ambulanslara Ücretsiz Yakıt

Covid-19 ile mücadelede destek amacıyla BP Türkiye, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulansların yakıt alımlarından ücret almayacak!

Dünyanın her yerini etkileyen koronavirüs ile mücadele kapsamında tüm dünyada işbirliği yapan kurumların haberleri yapılıyor. Buna bir örnekte BP. BP İstanbul’da hizmet veren İl Sağlık Müdürlüğü ambulanslarına akaryakıt bağışında bulunuyor.

Bp Türkiye ülke başkanı Joe Murphy konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Bu dönem, toplumların ve şirketlerin beraber çalışmasını gerektiren daha önce eşi görülmemiş bir dönem. Tüm sağlık çalışanlarının verdikleri emekler için müteşekkiriz ve önümüzdeki ay boyunca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara BP istasyonlarımızda ücretsiz akaryakıt desteği vererek küçük bir katkıda bulunmak istiyoruz. BP Türkiye için önceliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin emniyeti ve sağlığı. Gelişmeleri yakından takip ediyor ve Sağlık Bakanlığı’mızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) uyarı ve tavsiyelerini dikkate alarak gerekli tüm önlemlerimizi alıyoruz.”

Bu bağışın kapsamı Nisan ayında gerçekleşen ve toplamda 1 milyon TL’yi geçmeyecek alımları kapsayacak. BP İngiltere’de de aynı uygulamayı gerçekleştirmiş ve acil servis araçlarına ücretsiz akaryakıt teslimi sağlıyor. BP Vakfı’da Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na da iki milyon dolar bağışladı.

(B: 252, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir