Dolu hasarı onarımı izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Her dolu yağışı öncesi hava durumunu ve haberleri takip eden vatandaşlar aracının zarar görmemesi için doluya karşı önlemler alıyor ve araçlarını doludan korumaya çalışıyor.

Alınabilecek en iyi önlem kapalı garaj olmakla birlikte bir çok kişi aracını kilim, halı, yastık ve kartonla kamufle ederek zarar görmesini engellemeye çalışıyor.

Dolu hasarı tamiri nedir?

Dolu hasarı boyasız onarım kapsamında araca herhangi bir boyama işlemi uygulamadan ve değer kaybı olmadan yapılan tamirdir. Çeşitli aletler kullanarak ve uzman kişilerin yaptığı bu işlemde aracın ezik ve göçükleri düzeltilebilmektedir.

Kasko dolu hasarını karşılar mı?

Kasko sigortası deprem, sel gibi diğer doğal afet hasarları karşılarken dolu hasarlarını da tabi ki karşılamaktadır. Eğer kasko poliöenize doğal afetleri dahil ettiyseniz kasko dolu hasarını öder mi diye bir şüpheniz olmasın ancak sadece trafik sigortanız varsa bunu kendi bütçenizden karşılamak zorundasınız. Kasko ile dolu hasar onarımı yaptırdığınız takdirde aracınızda dolu hasarı şeklinde bir hasar kaydı çıkacağını da unutmayın.

Dolu hasarı TRAMER kaydı çıkar mı?

Dolu hasarları sonrası yapılan onarımlar kasko sigortanızdan karşılandığı takdirde tramer kaydı çıkmaktadır. Eğer aracınızda hasar kaydı çıkmasını istemiyorsanız sigorta dışında aracınızın onarımını yaptırabilirsiniz.

Dolu hasarı aracın değerini düşürür mü?

Aracın değerinin düşmesini etkileyecek unsurlar aracın boyanması ya da parçalarının işlem görmesine bağlı olarak gerçekleşir. Yani aracınızda bulunan dolu hasarlarında bu bölgeleri boyatmak yerine boyasız göçük düzeltme işlemi yaptırarak orjinalliği bozmadan tamir ettirmiş olursunuz ve aracınızda herhangi bir değer kaybı söz konusu olmaz.

Her ne kadar kasko sigortanız boyasız hasar onarımını karşılasa da buradaki hasar TRAMER’e işlendiği için bir hasar kaydı çıkacaktır ve bu da aracın değerini düşürmektedir.

Son olarak belirtmek gerekirki aracınızda bu önlemleri alsanız bile ekspertiz firmaları araçta boyasız hasar onarımı yapıldığı ortaya çıkacaktır.

Dolu hasarlı araç alınır mı?

Dolu hasarlı araç alımı kişiye göre değişmektedir. Ancak şunu unutmamak gerekir dolu hasarlı araç takla atmamıştır, airbag açmamıştır ve diğer hasarlara karşı daha masum bir hasar olarak kabul edilebilir ve diğer onarımlara nazaran aracı çok daha az etkileyen bir işlemdir.

Sel hasarı, kaza hasarı gibi bir durum olmadığı için herhangi bir sakınca görülmemektedir.

(B: 207, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir