En Geniş Arabalar

En Geniş Arabalar

En geniş arabalar genelde suv tarzı arabalar ve sedana arabalar olmaktadır. Suv sınıfındaki arabalar geniş bir iç mekan sunup aynı zamanda çok büyük bagaj hacmine sahip olmaktadır. Sedan arabalarda ise genelde lüks sınıf araçlar geniş olmaktadır. Sedan modellerde en geniş arabalar genelde makam arabaları olarak kullanılmaktadır.

Suv Sınıfındaki geniş arabalar

Bu sınıftaki geniş arabaların çoğunda 7 koltuk opsiyonu da bulunmaktadır. Bu şekilde geniş ailelerin tercih ettiği araçlar olurlar. Bu modellerden ülkemizde en çok görülen örnek Chevrolet Captiva modelidir. Bu modelde 7 koltuk opsiyonu bulunması çok satılmasını sağlamıştır. Audi Q7 modelinde 7 koltuk opsiyonu mevcut olup aynı zamanda çok geniş bir bagaj hacmine sahiptir.

Sedan Sınıfındaki Geniş Arabalar

Sedan sınıfında en geniş arabalar ülkemizde çok rağbet görmektedir. Kullanım kolaylığı ve genişliği nedeniyle makam aracı olarak çok tercih edilirler. Bu sınıfta son zamanlarda adını en çok duyduğumuz model Skoda Superb sedan sınıfında kendi rakipleri arasında en geniş iç mekana ve çok büyük bir bagaj hacmine sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Makam aracı kullanımında ise genelde BMW 7 serisi ve Mercedes S serisi modelleri en geniş arabalar olarak yer almaktadır.

(B: 63, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir