En İyi Aile Arabaları

Aile arabaları, çocuklarının güvenliğini ve konforunu düşünen aileler için büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden aile arabası alırken araştırma yapmalı, kendiniz için en sağlam ve en uygun olan arabayı seçmelisiniz.

Peki bir aile arabası nasıl olmalı?

Konfor

Aileler araç seçerken, arabanın geniş ve rahat olmasına dikkat etmelidir. Çocukların arka koltukta oturacağı düşünülürse, özellikle arabanın arka kısmı geniş olmalıdır. Çocuklu ailelerin taşıyacağı eşya da fazla olacağından, büyük bagajı olan arabalar seçilmelidir.

Güvenlik

Güvenlik ülkemizde her ne kadar arka planlara atılsada bir aile otomobili söz konusuysa eğer güvenlik araç tercihi için olmazsa olmazdır.

Temizlik

Aile arabası alırken, çocukların arabayı  kolayca kirleteceği düşünülerek, çabuk kirlenmeyecek cinsten ve mümkünse içi siyah renkli arabalar tercih edilmelidir. Eğer ikinci el araba alınıyorsa arabanın test sürüşü yapılmalı, bagaj ve koltuklar incelenip temizliğine dikkat edilmelidir.

Fiyat

Eğer iyi bir aile arabası almak istiyorsanız en az 60 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Lüks bir aile otomobili istiyorsanız da 100 bin lira civarında bir parayı gözden çıkarmalısınız. En iyi aile otomobilleri arasında Dacia en çok tercih edilendir. Bunun yanında Golf, Honda Civic, Kia Sportage ve Volkswagen Passat da güvenliği ve rahatlığı yönlerinden en iyi aile arabaları arasındadır.

(B: 67, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir