En İyi Cabrio Otomobiller

Cabrio araba modelleri diğer otomobillere göre her zaman daha karizmatik görünmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Kullanıcısına verdiği keyif ise normal araba kullanmaktan çok daha fazladır. Ülkemizde cabrio araba denildiğinde belkide bir çok kişinin aklına gelen ilk otomobil Honda S2000 olmaktadır. S2000 üretiminin durmasının üstünden yıllar geçmiş olmasına rağmen insanlar tarafından çok beğenilmesinden ötürü hala popülerliğini sürdürmektedir. En çok tercih edilen cabrio otomobiller genelde BMW ve Mercedes gibi premium araç üreten markaların cabrio araç modelleridir.

Bizce insanlar hayatının bir bölümünde kesinlikle convertible otomobil sahibi olmalı, rüzgarın keyfini çıkartmalı, hele ki çok geç olmadan.

Ucuz Üstü Açık Arabalar

Üstü açık araba (cabrio) diyince bir çok kişiye lüks bir otomobil tercihi gibi gelsede bir çok araca göre nispeten ucuz cabrio otomobillerde mevcut. Eğer uygun fiyatlı bir cabrio araç almak istiyorsanız Renault Megane, Opel Tigra ve Opel Astra gibi araçların cabrio modellerini inceleyebilirsiniz. Alabileceğiniz en ucuz cabrio modelleri bunlardır.

Cabrio Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cabrio bir araba almak istiyorsanız öncelikle aracın fiyatı ve piyasa durumunu araştırmanızda fayda var. Zira aracı almaktan ziyade aracın bakılarının, parça temininin de sorunsuz olması gerektiğini unutmayın.

Özellikle piyasa da 4 kapılı sedan modelleri de olan cabrio araçların tercih edilmesi motor, mekanik ve yürüyen aksam konularında parça temini konusunda sorun çıkartmazlar. Bu konuya öncelik vermeniz ve araç ararken buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Cabrio araçlarda Avrupa araçların Amerikan araçlara göre daha fazla piyasa hareketliliği, servis alternatifleri ve parçalarının daha kolay bulunabilir olduğunu da söylemek gerekir.

Üstü açık bir araç beğendiniz ve bakmaya gidiyorsanız aracın tentesinin sağlam olduğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle tente kumaşının sorunsuz olduğundan, mekanizmasının sorunsuz açılıp kapandığından da emin olmanız sizi ağır masraflardan koruyacaktır.

BMW Modelleri

Bmw marka cabrio araçlar sportif sürüş karakteriyle en iyi cabrio araba modelleri arasında yer alır. Ülkemizde E93 kasa koduyla 3 serisi cabrio modeli çok rağbet görmüş cabrio araba modelleri içine girer. 4 serisi ve 2 serisi ise özellikle son yıllarda en çok tercih edilen cabrio otomobiller arasına girer.

Mercedes Modelleri

Mercedes marka cabrio araçlar konforlu ve kaliteli olmalarıyla en iyi cabrio araçlar arasına girer. CLK serisi cabrio araçlar satışa sunulduğu yıllarda çokça rağbet görmüştür. Son yıllarda ise S serisi ve E serisi cabrio modelleri ile üst segment en iyi cabrio araba modelleri arasına girebilir.

Chrysler Sebring Convertible

Stratus ve Sebring cabrio modelleri 2.4 ve 2.7 litre motor seçenekleriyle sunulan araçların yanı sıra 2.0 dizel Sebring’in son kasası da tercih sebebi olabilir. Yakıt olarak az tüketime sahip denilebilecek bir araç olan Sebring Convertible 2.0 dizel araç markasının Amerika menşeili olması sebebiyle parçası biraz pahalı.

Volvo C70 Convertible

Tüm dünyada sağlamlığın sembolü haline gelmiş İsveç’li otomobil markası Volvo’nun cabrio versiyonu olan C70 tasarım anlamında bir çok araçtan çok daha gösterişli bir araç ve sağlamlıkla birlikte güvenlikte sunuyor.

 

(B: 1599, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir