En Ucuz İkinci El Arabalar

Ülkemizde sıfır otomobil fiyatlarının iyice yükselmesi ikinci el fiyatlarına da yansıdı. Fiyatlarda bir miktar artış olmasına rağmen ikinci el araç satışları hızlı bir şekilde devam etmekte. Özellikle ucuz ikinci el araba piyasasında büyük hareketlilik gözleniyor.

En ucuz ikinci el arabalar genelde model yılı düşük olan arabalar olmakta birlikte model yılının düşük olmasının getirdiği masraf açma korkusu da ucuz ikinci el araç alıcılarını endişelendiriyor. Bu noktada araç seçimi çok önemli ve araç seçimlerinde alıcının kriterlerine göre seçenekler değişim göstermekte.

Donanımı nispeten daha yüksek araçları düşük modelde almak mümkünken buna kıyasla donanımı düşük olan araçların ise daha yüksek model yılında almak mümkün olmakta. Yüksek modelli araç daha az sorun çıkarma ihtimali olduğundan genelde tercih edilmekte. Ülkemizde yerli araçlar olan Tofaş kuş serisi araçları en ucuz ikinci el araçlar olarak karşımıza çıkar bunları takip eden Renault Broadway modelleride oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca alman ve japon araçları olarak ayırabiliriz.

Alman Araçları

Alman araçları genellikle nispeten fiyatı uygun ve araç bakım-onarım maliyetleri de düşük. Opel Astra, Corsa ve Vectra modelleri  ayrıca Volkswagen golf, polo ve passat modellerinin düşük model yılı olanları en ucuz ikinci el araba seçeneği olarak rağbet görmektedir. Alman araçları ve özellikle Volkswagen marka araçlar Türkiye piyasasında iyi bir konumda ve ikinci el satışları da oldukça hareketli, sahibini zarara sokmayan modeller olarak biliniyor.

Japon Araçları

Toyota Corolla ve Honda Civic modellerinin düşük model yılı olanları ülkemizde sorunsuzluğu ile bilindiği için ucuz ikinci el araba tercihi olarak alman araçlarından daha çok tercih edilmektedir.
 

(B: 767, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir