Eski nesil ve yeni nesil araç çarpışma testi izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Otomobiller için ilk modeller ve tasarımlar 15. yüzyılda Leonardo da Vinci tarafından yaratıldı ve o zamandan beri küresel otomobil endüstrisinin durumu önemli ölçüde gelişti. Önce buhardan elektrikli, benzine ve günümüzün hibritlerine kadar, otomobillerdeki güvenlik özelliklerinin gelişimi, bir zamanlar otomobil kazalarından kaynaklanan çok sayıda yaralanma ve hasarın azaltılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Otomobil üreticileri, gelişmiş küresel güvenlik standartlarının yolunu açarak, otomobil güvenliği tarihinde uzun bir yol kat etti.

Ne yazık ki, bir araç yaşlandıkça, mekanik aşınma ve yıpranmanın yanı sıra otomobillerin güvenliğini azaltan bir dizi faktör devreye giriyor. İstatistiklere göre, bir sürücünün 30 yaşındaki bir aracı kullanırken bir çarpışmada ölümcül şekilde yaralanma olasılığı son modele göre 10 kat daha fazladır. Otomobil endüstrisi, mevcut mekanizmaların güvenliğini artırmak ve daha güvenli araçlar için yeni fikirler geliştirmek ve test etmek için sürekli olarak çalışıyor. Sürüş teknolojisindeki gelişmeler ve yeni hava yastığı türleri sadece bu yıl yaygındı.

Nihai güvenli araç çok uzakta olsa da, Amerikan otomobil üreticileri, bir araç yapısının sağladığı genel güvenliği ve korumayı iyileştirmede önemli adımlar attı. Son 30 yılda, ABD’deki ölümcül kazalar 1 / 5’ten fazla azaldı ve bu, arabalardaki güvenlik özellikleri açısından muazzam bir ilerleme olduğunu gösteren önemli bir düşüş.

Otomobil güvenliğinde devrim yaratma ihtiyacı, diğer güvenlik mekanizmalarının yanı sıra ilk kullanılabilir hava yastıklarının geliştirildiği 1950’lere kadar tam anlamıyla gerçekleşmemişti. Daha sonra 1970 yılında Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) oluşturuldu. Kuruluş bugün hala aynı adı kullanıyor ve ABD genelinde sürüş güvenliği düzenlemelerini teşvik etme ve etkin bir şekilde yürütme rolünü sürdürüyor İster yeni politikalar oluşturun ister mevcut düzenlemeleri (eyalet ve federal düzeyde) revize edin, NHTSA ve Amerika Birleşik Devletleri doğru olmuştur. araç güvenliği tarihindeki katalizörler.

(B: 311, T: 2)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir