Triumph TR6 – Tamirat Tadilat (9.Sezon 12.Bölüm)

Tamirat Tadilat’ın bu bölümünde İzgiliz klasik otomobillerinden Triumph TR6 konuk olarak geliyor. Gizli hazineler gün yüzüne çıkmaya, doğru kondisyondaki araçların bulunup doğru ellere teslim edilmesine devam ediliyor.

BMW 3 Touring – Tamirat Tadilat

BMW’nin ürettiği en iyi motorlardan olan ve Station Wagon otomobili insanlara sevdiren bir model olan BMW 3 Touring popüler olduğu zamanlarda iyi bir aile otomobiliydi. Tamirat Tadilat’ın bu bölüm konuğu bu eşsiz, efsanevi güzellik.

MINI – Tamirat Tadilat (1.Sezon 7.Bölüm)

Tamirat Tadilat’ın 1.sezon ve 7.bölümünde 20.yüzyılın en popüler arabalarından olan MINI konuk oluyor. Hızı olduğundan fazla gösteren, bir karting aracı gibi yolu hissettiren bir otomobil MINI. Farklı ve gerçekten çok farklı bir otomobil. 1959 yılında piyasaya çıkan MINI, 60’ların otomobili. Afacan, keyifli ve ucuz bir araba. MINI yarış otomobili olarak da bir çok başarıya ve […]

Humvee – Tamirat Tadilat (13.Sezon 15.Bölüm)

HUMVEE yani Yüksek Hareket Kabiliyetli Çok Amaçlı Vasıta (M998 High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle HMMWV) Am General tarafından 4×4 olarak üretilmiş ve askeri kullanım amaçlanan bir araç. Amerikan ordusunda çok fazla yerini almış, zamanla sivil amaçlı üretilen Hummer ve bazı SUV modellerine ilham kaynağı olmuştur. Tamirat Tadilat’ da muhteşem ikili bu sefer temiz bir HUMVEE […]

Darracq (Veteran Car) – Tamirat Tadilat (11. Sezon 13. Bölüm)

Tamirat Tadilat‘ın tecrübeli ustaları Mike Brewer ve mekaniğin harika çocuğu Edd China 100.bölüm şerefine bu sefer oldukça iddialı bir otomobil olan  1903 model Darracq otomobili restore ediyorlar.

Messerschmitt KR200 – Tamirat Tadilat (12. Sezon 15. Bölüm)

Bir uçak üreticisi olan Messerschmitt, 2.Dünya savaşı sonrasında otomobil üretmeye başladı ve ülkemizde satılmasa da bir çok ülkede binlerce alıcısı olan bir otomobil üreticisine başladı. Son derece sıradışı bir araç olan Messerschmitt KR200 adını 2 zamanlı motorundan alıyor. 3 kişinin binebildiği ucuz ve pratik bir aile otomobili.

Datsun 510 – Tamirat Tadilat (14. Sezon 15. Bölüm)

1972 model Datsun 510, Kuzey Amerika’nın bir zamanlar en çok satan arabası. Şimdi Tamirat Tadilat’ta Mike ve Ant’ın konuğu. Sağlam bir otomobil fakat günümüzde yılların etkisiyle oldukça yıpranmış fakat düşük maliyetlerle restore edilebilecek bir klasik otomobil. İyi seyirler

Golf GTi MK1 – Tamirat Tadilat (1.Sezon 5.Bölüm)

1978 yılında piyasaya çıkan Golf Gti 1.8 litre olarak yüksek satışlar yakalayan 3 kapılı bir otomobil. Bir zamanların sokak yarışlarında başrol oynayan bu araçlar günümüzde önemli bir klasik. Şimdilerde orjinal ve bozulmamış Golf Gti bulmak oldukça zor, aracı alarak restore etmek ise herkesin harcı değil. İşte temiz bir Golf Gti nasıl bulunur? Nasıl restore edilir?

Lancia Fulvia – Tamirat Tadilat (14. Sezon 14. Bölüm)

Tamirat Tadilat‘ın bu bölümdeki konuğu 1972 model Lancia Fulvia. Aracı ihtişamlı günlerine dönüştüren Mike ve Ant’ın işi çok olsada sonucu muazzam olacak.

International Harvester Scout 800A – Tamirat Tadilat (14. Sezon 17. Bölüm)

International Harvester Scout 800A çıktığı yıllarda çiftlik aracı olarak anılan, çığır açan ilk arazi araçlarından bir tanesi. 103 beygirlik 4 silindirli motoru ve sadelik, kara düzenin birleştiği bu araç Tamirat Tadilat‘da yeniden doğuyor. Klasik otomobiller arasında önemli bir yer edineceğe benzeyen bu arcın ilk ve son halini görünce şaşıracaksınız.