Far Temizleme izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Otomobil kullanıcılarının en büyük korkulu rüyasıdır farların soluk ve mat görünmesi. Çünkü arabaların farları sürüş güvenliği anlamında çok önemli olduğu kadar aracın görünüşünü de ciddi oranda etkiler. Arabaların farlarının solgun ve mat olması aracı daha eski gösterir.

Bu sorun için far temizleme uygulaması yapılması gerekir.

Far temizliği işlemi yapılırken sırasıyla şu adımlar uygulanır;

  • Araç yıkanır
  • Aracın kaporta aksamı maskelenir
  • 150’lik zımpara ile far temizlenir, 300 ve 600’lük zımpara kullanılarak farda bulunan çiziklerin yok edilerek far yüzeyinin temizlenmesi sağlanır
  • Far temizliği için özel kimyasal buharlaştırılarak farın temizliğinin yapılması sağlanır
  • Yapılacak bu işlemlerden sonra pasta işlemi uygulanarak farın parlatılması ve yüzeylerin pürüzsüzleştirilmesi sağlanır.

Far temizliği işleminin doğru bir yerde yapıldığından emin olmanız gerekmektedir, aksi halde kısa bir süre sonra tekrar farlar eski görünümüne dönecektir.

Far temizleme fiyatları ne kadar?

Far temizliği uygulaması piyasada 150 ile 350 lira arasında değişmektedir. Bu fiyat Ankara, İstanbul ve İzmir gibi illerde ve tek far için geçerli olup marka, modele göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Diş macunu ile far temizleme mümkün mü?

İnternette yer alan bazı videolarda diş macunu ile far temizleme imkanı olduğu savunulur ancak böyle bir uygulama yersiz olduğu gibi herhangi bir sonuç alamazsınız, far yüzeyinin gerçek anlamda parlaması için çok daha profeyonel bir işlem gerektirdiğini asla unutmayın.

Far temizleme makinesi

İnternette kettle benzeri buhar makineleri satılmaktadır yukarıda belirtilen far temizliği işlemlerinin bir bölümünü bu cihazla far temizleme ilacını buharlaştırmak için kullanabilirsiniz. İnternette “far temizleme makinesi” şeklinde arattığınızda bu aparata ulaşabilirsiniz. Bu sayede siz de kendi farlarınızı temizleyebilir soluk far sorunundan kurtulabilirsiniz.

(B: 99, T: 1)

Benzer Videolar

Comment (0)

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir