Karavan Hayatında Çocuklar ve Okul Durumu izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

MayaVanLife adıyla karavan videoları çeken, dünyayı gezen ve karavanlarında konaklayan Anne, Baba ve Çocuk’tan oluşan minik bir aile çocuklarının okul durumunu açıklıyor.

Karavan hayatı yaşamak isteyen bir çok aile çocuklarının okulu sebebiyle bu hayallerinden vazgeçiyor. Bu durumda olan bir çok kişinin kafasındaki soru işaretlerini giderecek türden bir paylaşım.

Home School nedir?

Homeschool kavramı “ev okulu” anlamına geliyor ve çocuklar okula girmiyor, evlerinde öğrenimlerini yerine getiriyorlar. Bu eğitim türünde devletin belirlediği müfredat evde aileler tarafından veriliyor. HomeSchool eğitimini tercih eden ailelerde genellikle evde anne çalışmıyor ve çocuklarının dersleri ile meşgul oluyor. Bir çok Avrupa Ülkesi ve Amerika’da yasal olan bu eğitim şekli için eğitim materyallerine ulaşmak zor değil. Bir çok online ders, HomeSchooling için hazırlanmış testler ve kitaplar mevcut. Aslında Homeschool’u Türkiye’de ki açık liseye de benzetebiliriz. Zira çocuklar gördükleri ev eğitimi sonrası her sene sınavlara girerek sınıfı geçmiş sayılıyor ve diplomalarını alıyorlar. Ülkemizde ise zorunlu eğitim şartı bulunduğundan bu eğitim türü onaylanmıyor ve her çocuk okula gidip gelmek zorunda.

Home School nedir? Home Schooling nedir? Hangi ülkeler bu eğitime destek veriyor. Detaylar bu videoda….

(B: 173, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir