Kia Picanto Çarpışma Testi izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Latin Amerika ve Karayipler için Yeni Araba Değerlendirme Programı, Latin NCAP, yeni değerlendirme protokolü kapsamında 2020’nin ilk sonucu, Yeni Kia Picanto için hayal kırıklığı yaratan sıfır yıldızlarla bugün yayınlandı.

Güney Kore’de üretilen ve standart olarak yalnızca sürücü ön hava yastığı ile donatılmış olan Kia Picanto, sıfır yıldızla derecelendirildi, Yetişkin Yolcu kutusunda% 0, Çocuk Yolcu Kutusunda% 29, Yaya koruma Kutusunda% 51 ve% 7 Safety Assist Box’ta. Kilitlenmez Fren Sistemi (ABS) ve Elektronik Denge Kontrolü (ESC) standart değildir. Yan gövde ve kafa hava yastıkları isteğe bağlı olarak bile mevcut değildir. Standart olarak sunulan potansiyel çift ön hava yastığı modelin puanını iyileştirmeyecektir, çünkü Yetişkin Yolcu Koruma kutusu bir yıldıza bile ulaşmak için minimum yüzdenin altında puan alacaktır.

Model, önden darbe, yandan darbe, kırbaç ve yaya korumasında test edildi. Önden çarpışmada hem sürücü hem de yolcuların göğüs kısmı, yüksek yükler ve yapısal dengesizlik nedeniyle kırmızı (zayıf koruma) olarak boyandı. Yan darbe, göğüste zayıf koruma göstererek bu test için puanları sıfıra indirdi. Whiplash testi ayrıca boyuna zayıf koruma gösterdi. Araç standart olarak yan baş koruması sunmadığından yan direk çarpması yapılmadı. Picanto, Yaya Korumasına ilişkin Birleşmiş Milletler düzenlemelerine uymuyor.

Latin NCAP, ESC, yaya koruması ve yan gövde ve baş hava yastıkları ve sıfır ve bir yıldız performansa sahip arabaların satın alınmasını tavsiye etmez.

Latin NCAP Genel Sekreteri Alejandro Furas şunları söyledi: “Kia gibi küresel bir otomobil üreticisinin Picanto’yu 6 hava yastığı, yaya koruması ve ESC standardı ile Avrupa pazarlarında 8.700 Euro’ya sunması, bizim bölgemizde ise otomobilin bu kadar fakir sunması kesinlikle dehşet verici. güvenlik seviyeleri. Avrupa güvenlik ekipmanı Latin Amerika’da isteğe bağlı olarak sunulmamaktadır. Latin NCAP, Kia’yı şimdi harekete geçmeye ve Picanto’nun yanı sıra Latin Amerika ve Karayipler bölgesindeki tüm filosunda önemli iyileştirmeler yapmaya çağırıyor ve teşvik ediyor.

Bu bilgi tüm pazarlarda zorunlu olmalıdır, böylece Latin Amerika’daki tüketiciler diğer pazarlardan aynı modele benzeyen ancak daha düşük güvenlik seviyeleri sunan otomobillerden haberdar olur. Latin NCAP, tüketicilere bu kadar düşük güvenlik performansına sahip bir modeli satın almalarını önermiyor ”.

Latin NCAP Başkanı Ricardo Morales, “Yılın bu ilk sonucu, Latin Amerika ve Karayipler’de dünyanın diğer bölgelerine kıyasla daha düşük güvenlik ve ekipman seviyelerine sahip araçlar sunan bazı üreticilerin yürüttüğü kötü uygulamaları bir kez daha vurgulamaktadır. . Aynı üreticinin bu çifte standarda sahip olması kabul edilemez. Bunun durması için, hükümetlerin Latin NCAP olarak bağımsız ve şeffaf bir tüketici bilgi sistemini teşvik etmesi ve böylelikle bölgede satılan araçların güvenlik seviyelerini iyileştirmesi gerekiyor ”.

(B: 102, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir