Kuş pisliği yüzünden trafik cezası yedi

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri Corona ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarında yarı yarıya yolcu denetimi yaptı. Denetimler sırasında kurala aykırı davranan araçlara cezai işlem uygulandı.

Denetim noktasına gelen bir otomobil dikkat çekti. Mustafa Ç’nin otomobilini durduran polisler aracının üzerinde ve ön camında yoğun kuş pisliği olduğunu ve bu sebeple cezai işlem uygulayacaklarını belirtti. “Önünü göremiyorsun kaza yaparsın” dedi ve cezai işlem uyguladılar.

Mustafa Ç. “Yıkamaya götürüyorum. İsterseniz hemen buradakine gireyim” dese de para cezasından kurtulamadı. Vatandaşa “Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek”ten 132 TL para cezası uygulandı. Mustafa Ç. yediği ceza üzerine “Bu cezaya gülmeyeyim de ne yapayım? Aracı yıkamaya götürürken yakalandım” dedi.

Konu ile ilgili ileri sürüş teknikleri uzmanı Yiğit Dedeoğlu, uygulanan trafik cezasının yasal olduğunu, “Araçlarda görüşü engelleyen her türlü aksesuar, cisim vb. durumdan sürücünün sorumlu olduğunu belirterek görüşü engelleyen cisimlerin olması, karlı havalarda camlardaki karların temizlenmemesi, kuş vb. pisliklerin temizlenmemesine bağlı olarak görüş sorunları da trafiği tehlikeye düşüreceğinden cezaya tabidir. Sürücülerin yola çıkmadan önce bu tür önlemleri alması gerekiyor” dedi.

(B: 93, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir