Yerli Otomobil

2020 yılında üretimine başlanacak yerli otomobil, 27 Aralık 2019 tarihinde tanıtıldı.

Segmentine göre en uzun aks mesafesine sahip olan yerli otomobil yaklaşık 30 dakika şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. İki seçenek ile sunulacak elektrikli yerli otomobil tek pilli versiyonlarında 300 km menzil vaat ederken iki pilli modeller ise 500+ km menzil vaat ediyor. Elektrikli yerli otomobil güncellemeleri otomatik olarak 4g/5g gibi bağlantılarla yapabilecek. Yerli otomobil 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanmasını gerçekleştirebilecek.

Marka lansmanı 2020 yılında yapılacak olan aracın 2021 yılında fabrikasının kurulması ve 2022 yılında ise seri üretime başlanması bekliyor.

(B: 254, T: 1)
KKTC Elektrikli Yerli Otomobil
0

KKTC Elektrikli Yerli Otomobil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk elektrikli ve yerli otomobili GÜNSEL B9’u yakından yanımak ister misiniz? 2016 yılında tohumları atılan proje 2020 yılında artık görücüye çıktı. Çıkan prototiplerde kırmızı, sarı ve mavi renkli Günsel B9 modelleri banttan çıktı. 2.seviye otonom özelliği bulunun Kıbrıs’ın yerli otomobilin SUV modeli olan Günsel J9’un da prototipinin yer aldığı videoyu izleyebilirsiniz. […]
Yerli Otomobil Akıllı Sürüş Sistemi
0

Yerli Otomobil Akıllı Sürüş Sistemi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) 2019 yılının son ayında tanıttığı yerli otomobil büyük ses getirmiş ve heyecan uyandırmıştı. Tanıtılan araç ile ilgili olarak bir animasyon hazırlandı. Bu animasyon ile otomobildeki akıllı sürüş sistemini ve sözlü komut sisteminin tanıtımı yapılıyor. (B: 48, T: 1)
Yerli Otomobil Hakkında Bilinmeyenler!
0

Yerli Otomobil Hakkında Bilinmeyenler!

Halit Bolkan ve Turgut Yüksekdağ yerli otomobil hakkında detaylıca sohbet ediyor. Son zamanlarda çok fazla konuşulsada bir çok soru işareti hala kafalarda mevcut. Örneğin yerli ve milli bu otomobil ne kadara satılacak? Yerli otomobil kopya mı? Yerli otomobilin tasarımı kopya mı? Yerli arabanın ölçüleri neler? Modeller ne zaman yollarda olacak? (B: 212, T: 1)
Türkiye’de Yerli Otomobil Geçmişi
0

Türkiye’de Yerli Otomobil Geçmişi

Türkiye’nin yerli otomobil macerası nereden başlıyor, nasıl gelişti, neler yaşandı? Devrim otomobili hakkında detaylar. Türkiye’de otomobil yapılmaz mı yapılır mı tartışması gölgesinde gerçekler… (B: 82, T: 1)
Yerli Otomobil Avrupa ile Baş Edebilir mi?
2

Yerli Otomobil Avrupa ile Baş Edebilir mi?

Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci ile otomotiv sektörünün son durumunu yorumluyor. 2019 yılı otomotiv sektörü için nasıl geçti? 2020 yılında otomotiv sektörü anlamında beklentiler neler? Volkswagen’in Türkiye yatırımı, Yerli otomobil ve durumu. (B: 82, T: 1)
Türkiye’nin Yeni Elektrikli Yerli Otomobili Tüm Görüntüler
1

Türkiye’nin Yeni Elektrikli Yerli Otomobili Tüm Görüntüler

Türkiye’nin yüzde yüz elektrikli yerli otomobili 2019 yılının sonlarında tanıtılmış, oldukça ses getirmişti. Aracın tasarımının İtalyan olması, aracın daha önceden gösterime çıkmış olması ve Cumhurbaşkanımız aracı kullanırken kadranda 0 km ve P yazması da büyük olay olmuştu. Bilişim Vadisinde yapılan tanıtıma dair detaylı görüntülerin bulunduğu bu videoda araçları yakından tanıyabileceksniz. (B: 64, T: 1)
Yerli Otomobilin Önemi
0

Yerli Otomobilin Önemi

Türkiyenin ve bir çok ülkenin gündemini meşgul eden Türkiye’nin ilk yerli otomobili haberleri gündemdeyken konuşmamak olmaz. Yerli otomobil neden önemli? Neden daha önceden yerli otomobil üretilemedi? İlk Türk otomobili olan Devrim neden üretilemedi? Deneyimli gazeteciler bu konuyu tartışıyor. Hülya Hökenek, Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca, Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, İletişim Bilimci – Yazar Ali […]
Yerli Otomobilin İç Dizaynı – TOGG
1

Yerli Otomobilin İç Dizaynı – TOGG

Otomobillerin içi bir çoğumuz için dış görünüşünden daha önemlidir. Zira trafikte vaktimizi tamamen aracımızın içerisinde geçiriyoruz. Elektrikli yerli otomobil de uçtan uca bir ekran var ve oldukça teknolojik bir görüntüye sahip kokpit mevcut. Aracın içerisinde kullanılan malzemeler ve donanımlar hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız iyi seyirler. (B: 361, T: 1)
Yerli Otomobilin Fiyatı nedir?
2

Yerli Otomobilin Fiyatı nedir?

27 Aralık 2019 tarihinde Kocaeli Gebze’de tanıtılan elektrikli yerli otomobil 2022 yılında üretilmeye başlanacak ve yollarda yavaş yavaş görmeye başlayacağız. Görkemli bir törenle tanıtılan ve premium bir algı yaratan yerli otomobil modelleri hakkında tüketicilerin kafasında çok önemli bir soru oluştu. Elektrikli yerli otomobilin fiyatı ne kadar? Evet bu soru gerçekten çok merak ediliyor ve yerli […]
Türkiye’nin otomobili TOGG projesi
1

Türkiye’nin otomobili TOGG projesi

“Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması” etkinliği ile tanıtımı yapılan TOGG projesi ve iki prototip çıkan araçlar hakkında Barış Özcan kendi fikirlerini açıklıyor. (B: 217, T: 1)