Rot balans ayarı nasıl yapılır izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Rot Balans Ayarı nedir?

Güvenli ve konforlu bir sürüş için belirli periyotlarda yaptırmamız gereken bir bakımdır Rot balans ayarı. Rot balans ayarı, aracın ön lastiklerinin yön ve eşit dengede yere basmasını sağlar. Rot ayarı araç lastiklerinin birbirlerine eşit uzaklıkta olmasını sağlarken balans ayarı da aracın tekerleklerinin eşit miktarda yere basmasını sağlar.

Rot ayarı doğru yapılmayan araçlarda araç bir tarafa doğru çekme yapabilir, sürücüyü yorar ve hatta kazalara sebep verebilir. Rot ve balans ayarı yapılmayan araçlarda lastikler düzensiz ve çabuk aşınarak maddi kayıplara da sebebiyet verebilir.

Rot Balans Ayarı nasıl yapılır?

Rot ayarı yapılırken araç rot istasyonuna çekilir ve sensörlerle araç lastikleri bilgisayara bağlanarak ayar bozuklukları bilgisayar üzerinden tespit edilir. Rot ayarı yapılırken; direksiyonun düz konumda olduğundan, lastik hava basınçlarının eşit ve olması gereken değerde olmasına ve aracın marka modeline göre değişiklik gösterebilecek detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Balans ayarı yapılırkende lastiklerin hepsi sökülerek makinaya bağlanır ve balans bozuklukları ölçülür. Ağırlık dengesi bozuk olan lastiklere kurşun ağırlıklar takılarak balans dengesi sağlanır.

Balans ayarı yapılırken lastiklerin ve jantların ağırlığının birbirine eşit oduğundan, jant ve lastiği cihaza bağlarken sağlam olduğundan ve jant bilgilerinin sisteme doğru girildiğinden emin olunmalıdır.

Rot Balans fiyatları

Rot balans fiyatları şehirlere, ilçelere ve semtlere göre bile çeşitlilik göstermektedir.

(B: 177, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir