Tek Kapılı Küçük Arabalar

Tek Kapılı Küçük Arabalar

Küçük arabalar özellikle son dönemlerde şehir ve trafik kalabalığı sebebiyle ilgi görmeye başladı. Ekonomik oluşu, yoğun şehir trafiğinde kullanım kolaylığı ve otopark avantajı gözardı edilemeyen bir gerçek.

Tek Kapılı ve Küçük Arabaların Geçmişi

Küçük ve tek kapılı arabaların atası 1950’den önce Avrupalıların ürettikleri “kabinenroller” yani kabinli motor adını verdikleri 38 cc motorlu araçtır. O yıllarda bu araçlar genellikle 300cc’yi geçmedikleri için motosiklet sınıfına girdiklerinden otomobil vergilerinden muaf tutulurlar. Hafif ve aerodinamik olduklarından ya da İtalyanlar gibi sokakların darlığından küçük araba fikrine sıcak bakılır, tasarıma ve üretime sürekli geliştirilerek devam edilir.

Günümüzde Küçük Arabalar

Günümüzde manuel, otomatik, dizel ve benzinli küçük araçlar üretiliyor. Küçük arabaların her geçen yıl daha fazla talep edilmesi otomobil üreticileri arasında büyük bir rekabet yarattı. Bu durum doğrudan fiyatlara da yansıyor. Bugünlerde her bütçeye uygun küçük araba bulmak mümkün. Cebinizin dostu olmasının yanı sıra yenilikçi tasarımlarıyla da göz dolduruyorlar.

Avantajlarınız

Özetlemek gerekirse küçük arabalar, kullanıcılara beklenen sürüş keyfini sunuyor. Birçok özelliğiyle diğer sınıftaki araçlara göre öne çıkıyor. Dar ve küçük yollarda rahat hareket edebilen bu arabalar konfor ve güvenli sürüş sağlamaktan da ödün vermiyor. Küçük olmasına rağmen dış ve iç mekan tasarımı konusunda da kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

(B: 805, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir