TOSFED dijital şampiyona başlıyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) koronavirüs salgını sebebiyle motor sporları sevenlerin evde kalmalarını sağlayacak mükemmel bir organizasyon sağlıyor. Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) dijital çalışma grubu kurucu üyelerinden olan Türkiye, komisyon çalışmaları ile heyecanlı proje TOSFED Dijital Şampiyonasını hayata geçiriyor.

RedBull ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek organizasyon PlayStation4 platformu ve GranTurismo GT Sport oyunu ile TOSFED dijital pist şampiyonası olarak başlayacak. Projenin ikinci etabı ise TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası olacak. Yarışlar Mayıs ayında başlayacak olup Twitch.tv üzerinden de canlı yayınlanacak.

Branşlarında şampiyonluk alan pilotlar 23 ve 25 Ekim tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek olan ‘FIA Motorsport Games’ organizasyonunda ülkemizi temsil etme hakkı kazanacaklar ve Ralli branşında şampiyon olacak pilotlar para ödülü ile ödüllendirilecek.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı konuyla ilgili olarak;

“Son yıllarda yeni neslin çok rağbet gösterdiği alanlardan biri olan dijital motor sporlarında kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok global sporcumuz bulunuyor. TOSFED olarak 1 yıldır çalışmalarına devam ettiğimiz ve içinde bulunduğumuz zor süreçte ‘evde kal’ çağrılarımızı destekleyen bu önemli organizasyona her yaş grubundan büyük bir katılım bekliyoruz.” dedi.

(B: 73, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir