saffet-ucuncu-man-otobus-fabrika-800×450

Saffet Üçüncü

Saffet Üçüncü çocukluk yıllarından beri otomobillere hayranlığı olan birisi. Lise yıllarında otomobil tutkusunun yanına motosiklet tutkusunu da ekledi ve Üniversite yıllarında da bu tutkularından yola çıkarak Makina Mühendisliğini seçti. ODTÜ Makina Mühendisliği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve sonrasında da Columbia Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayarak otomobil sektörünün içerisine doğrudan atılmış oldu.

İş hayatına TOFAŞ‘ta gözlerini açan Saffet Üçüncü tam 16 yıl boyunca burada görev yaptı ve bir çok projenin içerisinde yer aldı. Bu projelerden birisi Fiat Palio Super 1600 oldu.

Tofaş’tan sonra Doğuş Otomotiv’de satış sonrasından sorumlu olan Üçüncü daha çok motor sporları üzerinde çalıştı. Seat, Polo Cup gibi organizasyonları yürüten Üçüncü, bu deneyimin şuanki mesleğine çok faydalı olduğunu söyler.

Daha sonraları gelen teklifleri değerlendiren Saffet Üçüncü medya sektöründe yer alır ve çeşitli TV kanallarında, internet sitelerinde ve videolarda boy göstererek izleyenlere bilgiler aktarır bir konuma geldi.

(B: 2903, T: 1)

Videos