Yeni Mercedes AMG GT63 S 4 Kapılı Coupe izle

Bu videoya reklam vermek istiyorsan bizimle iletişim'e geç!

Mercedes AMG GT63 S 4 Kapılı Coupe, bu araç 4matic plus sistemine sahip. 640 beygir güç üreten bu araç, 700 nM tork kuvvete sahip. 0-100 km hızlanması sadece 3.2 saniye.

AMG Performance 4MATIC + dört tekerlekten çekiş sisteminin elektro-mekanik olarak kontrol edilen debriyajı, kalıcı olarak tahrik edilen arka aksı değişken şekilde ön aksa bağlar. Mümkün olan en iyi tork dağılımı, sürüş koşullarına ve sürücünün girdisine göre sürekli olarak hesaplanır. Akıllı kontrol genel araç sistemi mimarisine entegre edildiğinden, arka tekerlekten dört tekerlekten çekişe ve tam tersi geçiş sorunsuzdur. Çekiş ve yanal dinamiklerin yanı sıra, dört tekerlekten çekiş, daha da güçlü hızlanma için uzunlamasına dinamikleri de geliştirir.

Tamamen değişken tork dağılımı sayesinde sürüklenmek hala mümkündür. Bu amaçla, dört kapılı AMG GT’nin S versiyonu standart olarak Drift moduna sahiptir. Opsiyonel AMG DYNAMIC Plus Paketinin bir parçası olarak diğer modeller için de mevcuttur. Drift modu, ESP®’nin devre dışı bırakılması ve şanzımanın manuel modda olması koşuluyla, vites değiştirme kanatçıkları kullanılarak “RACE” sürüş programında çağrılabilir.

Beş bağlantılı çok bağlantılı arka süspansiyon, etkileyici şekilde hassas süspansiyon ve yüksek sağlamlık sağlar. Burada yine, hafif bir yapının tutarlı bir şekilde uygulanması yaysız kütlelerin azalmasına yol açar: beş tekerlek kılavuz bağlantısından üçü ve tekerlek yuvaları dövme alüminyumdan yapılmıştır. Sürüş dinamikleri, artan palet genişliğinden, daha büyük lastik boyutlarından ve tekerlek yönlendirici elastomer yatakların optimize edilmiş ince ayarından faydalanır. Yeni geliştirilen elastokinematik, günlük konforun yanı sıra yüksek hassasiyetli sürüş ve mükemmel araç dinamiklerini garanti eder.

Çekişi ve dinamikleri iyileştirmek için, sekiz silindirli modeller standart olarak arka aksta elektronik olarak kontrol edilen bir diferansiyel kilidiyle donatılmıştır. Kayma böylece virajlarda iç tekerlekte bastırılır ve optimum kavrama sağlar. Sürücü bu nedenle, iyileştirilmiş çekiş sayesinde virajlardan daha erken ve daha fazla güçle çıkabiliyor. Araç, yüksek hızdan fren yapıldığında daha dengeli kalırken, sınırlı kaymalı diferansiyel de durma halinden hızlanırken çekişi iyileştirir. Elektronik olarak kontrol edilen arka aks diferansiyel kilidi de isteğe bağlı AMG DYNAMIC PLUS Paketinin bir parçasıdır ve bu şekilde dört kapılı AMG GT‘nin altı silindirli modelleri için mevcuttur.

Arka aks diferansiyeli ayrıca NVH (gürültü, titreşim, sertlik) özelliklerini iyileştirmek için özel olarak güçlendirilmiş yeni bir yuvaya sahiptir. AMG GT R’de olduğu gibi, boru şeklindeki malzemeden yapılmış viraj demiri, arka aksın toplam ağırlığını azaltır.

Yeni 3,0 litrelik sıralı 6 silindirli benzinli motor ve kanıtlanmış AMG 4,0 litrelik çift turbolu motor, 270 kW (367 hp) ile 470 kW (639 hp) arasında değişen bir performans yelpazesini kapsar. Çağdaş verimlilik düzeyleri sunmalarına rağmen inanılmaz sürüş performansı sunarlar. Tam değişken 4MATIC + dört tekerlekten çekiş sistemi ve altı silindirli modellerde tork konvertörlü (TCT = Torque-Clutch Transmission) hızlı değişen AMG SPEEDSHIFT 9G şanzıman ve ıslak kalkış kavraması (MCT) gibi AMG’ye özgü teknolojiler = Çok Kavramalı Şanzıman) sekiz silindirli modellerde performans seviyelerini artırmaya hizmet eder. İki kapılı AMG GT’de olduğu gibi, ön rüzgarlıktaki AIRPANEL aktif hava kontrol sistemi ve uzatılabilir arka rüzgarlık ile aktif aerodinamik, yüksek aerodinamik performansın temelini oluşturur.

İç mekan, bir dizi modern yüksek teknoloji özelliği ile donatılmıştır: Orta konsoldaki sekiz yüksek çözünürlüklü ekran düğmesi gibi yenilikçi kontrol panelleri sezgisel olarak çalıştırılabilir. Yeni AMG direksiyon simidi düğmelerine sahip AMG Performance direksiyon simidi (AMG GT 63 S 4MATIC + ‘da standart), AMG koltuklar ve tam dijital Geniş Ekranlı Kokpit (sekiz silindirli modellerde standart, altı silindirli araçlar için isteğe bağlı) Yeni “Supersport” ekran stili, aracın dinamik karakterinin altını çiziyor. MULTIBEAM LED farlar, EASY-PACK bagaj kapağı, Burmester® Surround Ses sistemi (sekiz silindirli modellerde standart) ve 64 renkli ortam aydınlatması otomobilin günlük konforunu artırıyor.

(B: 322, T: 1)

Benzer Videolar

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir